TM M1911

#1
Zdar, chcem dat dokopy moju starucku M1911 od TM . Problem je niekde v tesnosti, na studeny start zasobnik pojme malo plynu a vystreli max 5-8bb, 2.plnenie uz pojme zasobnik viac plynu a je chladnejsi ale prvych par ran vyslovene flusa plyn do okolia potom par bb ide normalne a dojde plyn pred skoncenim BBcok v zasobniku. Vsetko vysledky pri izbovej teplote, v zime je to este horsie :( . Zbran je komplet seriove diely a podla mojho predpokladu uz niekde tesnenia neplnia svoju funkciu . Zasobniky nefucia, zbran bola cistena a lubrikovana sikikonom setrnym ku gumovym tesneniam .

Moja otazka znie ake diely a kde zohnat, pripadne aky vyrobcovia su kompatibilny, s cim mate dobre skusenosti ....

Ja sa mozem podelit o skusenost KJW zasobnik sedi v TM zbrani a funguje ako ma. Z coho sa znova opieram o teoriu ze chyba je niekde v zbrani ...

Re: TM M1911

#2
Jakým plynem to plníš? TM jsme plnívali kdysi tak,že se zásobník dal do ledničky a pak šel líp naplnit.Nebo vešlo se tam jako víc.Ventilek v zásobníku funguje? Jde plyn v plyným skupenství ven a nebo ne? Když je venku teplo-cca 20+ C tak to nezlobí? Plyn při střelbě fluše kudy?Možná netěsní gasrout,případně unavený pero na kladivu by to ještě mohlo být.Smozřejmě ventilek v zásobníku-expanzní. Chyba spíše vypadá na ten zásobník,když KJW tam maká dobře.Osobně nemám zásobníky TM moc v lásce a preferuju jiný.,Jestliže napouštěcí ventilek nefouká plyn v plynným skupenství ven,tak se tam moc plynu nedostane.Bejvá to tím ventilkem.Je třeba plyn úplně vypustit a pak plnit.Přesto nemusí ventilek pracovat správně.Vsadil bych na ten ventilek,ale raději bych to viděl.

Re: TM M1911

#3
Pouzival som ULTRAIR, Guarder power gas. V sucasnosti to krmim Pro tech green gasom.

Tiez som si myslel ze to bude zasobnikom preto som zobral ten KJW, pri nom sa to o malinko zlepsilo ale moj problem to nevyriesilo, preto moja teoria o zavade vnutri zbrane.

Plyn to fluse von cez vyhazovacie okienko nabojnic (na ostrej tade vyskakuju nabojnice) a je v skupenstve nieco plyn nieco kvapalina, teda podla mojho skromneho odhadu. Podla mojho pozorovania ked sa mi podari naplnit plyn dostatocne tak to akoby nejake tesnenie az neudrzi ten tlak a preto to fluse , ked sa zmensi tlak vyflusanim na urcitu uroven tak idu 2-4vystrely pekne ako by mal cely zasobnik a nasledne len take to tuk vyleti gula bez blowbacku a koniec plynu

Re: TM M1911

#5
Jestli je to jak říkáš,tak jednak se plyn z tekutýho skupenství nestačí odpařit na plynej jde tam jak plynej tak kapalnej-aerosol-to je špatně a vypadá to na špatnej gasrout-netěsnící gasrout.A může být i ventilem v trysce.Nezavírá,unavený pero,dále knocker valve,třeba neotvírá pořádně,je potřeba otevřít na krátko a hodně.Pozná se to výstřelem jestli to jako bouchne a nebo jen tak foukne.Případně i ventil na zásobníku je daleko nebo blízko knockeru.to je potřeba doměřit a doštelovat.To je asi nejhorší stránka opravy.Ventil v trysce vyzkoušíš profukem pusou.Každopádně bych vyměnil všechny perka co tam jsou-v pistoli za nový.Prověřil těsnosti a vůle.Gasrout může být v pořádku,ale závěr už má tak velkou vůli že to podfoukne.Případně vymlácenej záchyt zásobníku a nebo záchyt na zásobníku-jde vyzkoušet jak tam kloktá či nekloktá zásobník.Pravou příčinu bych zjistil snad jen kdybych to měl před sebou takhle můžeme jen metodou pokus-omyl. :cry:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron