Re: Marui

#51
Honza ma pravdu. Protoze na propylen potrebujes kovovy ram, pak vymenit ventilky, vratnou pruzinu, nejspis i trysku atd. Ve finale by ti z maruiky taky mohla zustat jen pojistka zasobniku WE nebo KJW jsou rozumna volba a Marujku si muzes nechat na ozdobu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: Marui

#53
CJ hlaven by mela pomoct, ale na PPL dokud je v plastu zapomen. Marujkam nedela dobre ani silnejsi GG v teple.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: Marui

#54
Zkus kovovy zaver, pak muzes pouzivat vic druhu plynu. Ale reknu ti ze diku hopu ty maruiky strileji moc dobre i s malou ustovkou. Litaji pomaleji, ale dostrel podobny a presnost je uplne jinde. A kolik mas vubec ustovku a jak daleko dostrelis a jak presne? Ono preci jenom na to na co lidi pouzivaji pistole ( vystrileni zasobniku u auta) staci cokoliv z krabice.
Only in death does duty end.

Re: Marui

#55
Zdravím,

skúsim trošku oživiť toto vlákno. Potreboval by som poradiť od niekoho, kto má ideálne skúsenosti so stavbou G17/G18 TM štandardu. Pred časom som urobil takú blbosť, že som sa rozhodol postaviť si rovno dva glocky úplne od základu. Keďže je 95% dielov robených pre TM rozhodol som sa stavať TM G17.
Kúpil som dva závery (SAI BLU a FI) a rám (SAI BLU). Vnútorné diely sú prevažne od Guarder a GunsModify okrem trisky ktorá je od AIP.

Problémy s ktorými si neviem rady:

1) Ani jeden záver nedokážem úspešne nasadiť na rám. Ak ich skúšam nasadiť na SAI BLU rám https://www.rainbow8.com/collections/gl ... series-gbb, tak sa oba zaseknú tesne nad klietkou kladivka. Záver SAI BLU viem nasadiť na rám od WE, ale nie je to použiteľné, keďže sa po natiahnutí zasekne záver na pól ceste.

2) Nikde som nevidel v ponuke súčiastku, ktorá slúži ako poistka. Na videu v 0:55 https://youtu.be/CE5P2Jl2JuM?t=55s je táto súčiastka nutná pre správne fungovanie glocku?

3) Táto otázka asi bude súvisieť s otázkou č. 2. Pliešok, ktorý má spôsobovať , že sa zámok záveru stále tlačí hore. V mojom prípade "nefunguje" a po nainštalovaní pliešku a zámku https://www.rainbow8.com/collections/gl ... slide-lock sa nič nedeje. Zámok nie je vôbec pod pnutím a viem s ním pohybovať dole, bez toho, aby sa sám snažil dostať naspäť hore.

4) Nainštaloval som BBU (Guarder) https://www.rainbow8.com/collections/gl ... -glock-gbb s tryskou od AIP https://www.rainbow8.com/collections/gl ... 17-g26-gbb do záveru SAI BLU http://www.boomarms.com/shop/item.cfm?i ... r_code=USD a tryska s v tomto závere pohne max o 5mm a pružina ju takmer vôbec nevracia späť. Ak je BBU s nainštalovanou tryskou mimo záveru, tak všetko funguje ako má. Tryska sa ľahko pohybuje a vracia späť. Mám taký pocit, ako by trysku v závere niečo blokovalo pred plným natiahnutím.

5) Toto je môj prvý záver typu G34 a neviem či je normálne, že je spodná koľajnica na jednej strane nepriechodná tz. nie je tam vyrezaná koľajnica ako na všetkých moji G17 záveroch. https://photos.google.com/share/AF1QipP ... owcGdYaFdR pre porovnanie takto má vyrezanú koľajnicu SAI BLU G17 https://photos.google.com/share/AF1QipP ... lHbVVxVjRR

Re: Marui

#56
Od modify nemám zkušennost,ale vím že to půjde hodně špatně dát do kupy.To,co pasuje na TM nepasuje na WE a na TM to občas sice pasuje,ale funguje špatně.Pojistka tam být sice nemusí,ale ty kolejnice ano,je to takovej kryt na vratnou pružinu,pojistka sama o sobě se dá zrušit,ale kolejnice by tam měla zůstat. To že nenasuneš závěr na rám,netuším kde je chyba.Mě šel závěr GD nasadit jak na marui,tak na WE celkem bez potíží. Musel jsem jen nechat BB hausing marui na marui a BB hausing WE na WE. S tím je spojena tryska AIP.Ta nepasuje skoro vůbec.....nebo dát tam jde a venku funguje jak má,uvnitř nefunguje ani omylem. Bral jsem jehlovej pilniček napatlal křídou trysku i BB hausing a piloval asi tejden než to sedlo,ale jen u marui. Do WE AIP nevleze vůbec díky výstupkům na kolejničkách BB hausingu nahoře v kterých to má jezdit.Nebetyčná pakárna.To samý se děje u Army,prostě ty díly nejsou tak jak bys je potřeboval mít vyrobený.Nedělal jsem to u G34,ale jen G17....sice je to úplně stejný...ale..... :( piloval jsem skoro všude a výsledek ke všemu nebyl až tak jak bych si přál.Zbraň sice střílí a nabíjí,ale není to ono.Furt to někde drhne a nemůžu přijít na to kde.Projeví se to hlavně když už končí léto a je venku chladno-8-10C,občas závěr zůstane viset.To by mi čert vzal. Nepoužívám to a pomalu rozebírám na náhradní díly. Toho zlobení už mám dost.Přeju ti pevný nervy.A to já dával většinu dílů TM na TM,sem tam nějakej GD a tu AIP trysku. S modify nic.Nebo jiná fa.U WE není problém pokud je všecko WE.A díly jsou. Zbraň po složení sice jeví vůle který jsou spíš přes čáru,ale střílí a chová se moc hezky. Tam se to povedlo.U TM ani omylem s Army to taky nedopadlo. Někde jsem varoval před použitím jiných dílů,ale tak když nic není nikde.... :( Tohle ti fakt nezávidím.Strašná práce.

Re: Marui

#57
A ještě něco na co jsem si vzpomněl...protože mi to dost trápilo,vzal jsem víc glocků G17,G18,G35 jedný značky a zloušel prohodit díly.Ne všechny,jen závěry komory,hlavně......a to jak WE tak TM,ale vždy jen jedna značka prohozu mezi sebou.Díly jsem označil abych věděl co kam patří originál.... :) a prohazoval.Tak ano pasovalo to a i chodilo,ale podstatně hůř než jak to bylo původně-možná to chtělo nějakej čas aby si to sedlo...nevím,ale nebylo to ono.U WE G18 a G35 dokonce odešla vačka ,páč přes to jezdilo něco jinýho...prostě co zbraň to originál.Stavět celou zbraň od základu je určitě odvaha a očistec.Raději bych to nedělal,tolik nervů do zásoby nemám. :(

Faktem je,že třebas komory a i jiný díly dopilovávám pro správný odemykání a zamykání ,funkci,chod....měním pera když jsou moc tuhý,měkký apod. i jiný díly.....tak třebas proto,nebyly to zbraně z krabice.

Re: Marui

#58
Tak :-D WE/Marui/ nevim co :-D
Mám za sebou řadu úspěšných staveb glocku 17.
Mé doporučení : 1. Jedině MARUI !!!!!!! Nikdy neupravuj WE pokut chceš aby to mělo smysl a nechceš vyhazovat peníze z okna.
2. Vyser se úplně na IPSC fóra a standardy pokut nejsi sportovec ale airsofták.
3. Když něco chceš, ujisti se, že seženeš vše pro stavbu a že přesně víš co děláš (myslím si, asi vím, kamarád říkal, kamarád má, na fóru psali, se nepočítá)
4.Používej kurvítka,
5. Máš možnost používat místo plynu co2 VYUŹI TOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POHONY
Kdiž uvažuješ o stavbě začni pohonem, výkon lze vždy regulovat nebo snížit no nikdy ho nenavýšíš.
Na trhu jsou běžně dostupné zásobáky na glocky od APS na co2. Nebudu tady rozepisovat nic víc jsou spolehlivé a nic se jim nevyrovná, můžeš je předělat na DHM.
Dále, je na trhu hromada dílu, domečky, trysky, protitlaky hlavy, ventily atd. Za mne mají smysl jenom 2 systémy :
1. Klasická MARUI sestava kde vyměníš protitlaku hlavu a flutventil za POSEIDON
2.Použít kompletní řešeni od firmy VOLANTE airsoft, ( jednoduší pro začátečníka vyměníš cely pohon nerozebíráš )
Oba dva systémy jsou použitelný jak na plyn tak co2 no oba vyžaduji zesílení konstrukce a minimálně duralový závěr (plyn), (na co2 potřebuješ ocel)
VOLANTE STRATOS BBU GLOCK (sedí do MARUI rámu, WE rámu, KJV vyžaduje drobné úpravy)
KONSTRUKCE ( SPODEK )
Na trhu je řada firem a dílu, bohaťe stačí díly od GUARDERU (OCELOVÝ). Jde spíš o materiál než firmů a ten postačuje, vyžaduje úpravy ale to všechny a GUARDER je levný a dělá vše co potřebuješ. Rám ( já používám gen3 ), Komplet spouštak, přední vodiče pojistku závěru proste vše do spodního rámu. Jeslí chcete používat zásobáky na co2 od aps potřebujete pružiny kladívka od APS cca 120kč.
Dávejte si pozor na záchyt zásobníku ten se totiž liší rozměrem mezi gen3 a gen4, takže ten kupovat dle rámu jinak to tam vše sedí.
Dalši vec která je tam jinak jak u všude vychvalovaných WE je, že tahle sestava nemá pojistku jak to má WE je nutný tam koupit plíšek z sériovým číslem také guarder. Samozřejmě i set vratné pružiny a trnu, táhlo spouště NUTNOSTÍ!!! je malinko jinak tvarované stejně jak i díl v spouštaku.
A poslední věc ke spodku, Vyhnete se různím tím vrtulkám a klatkám a dalším hovadinam z IPSC a kupte na kladívko kuličkový ložisko myslím že je to 7mm G17 a 8mm G18 nejsem si jistý rozměrem třeba ověřit, jinak si odpálíte klec pohonu nebo blowbackhousing.
KONSTRUKCE ( Vršek )
Takže, dostáváme se k té složitější části a tím je vršek. Tady je nutný brát zřetel na mnoho faktorů ale to si časem samy vychytáte já tady shrnu to nej.
Tady přichází ke slovu vše kolem výkonu a to nejen úsťový energie nebo rychlosti ale to horší je výkon zpětného rázu kde při nezvládnutí pak dochází k utrženi nebo popraskáni závěru, ulomeni vnější hlavně a tak dále.
Jak jsem spominal jestliže chcete spolehlivý chod zbraně musíte si dobře promyslet jaký pohon použít, nahoře 2 zmíněné jsou naprosto spolehlivé pokut ale chcete závěr duralový musíte jít cestou plynu. Pokut jedete na APSco2 je nutné vyměnit trysku za lepši polykarbonát nebo hliník ale ponechat původní protitlaku hlavu.
Dále je tady otázka poměru rychlosti, váhy a odporu vratné pružiny. Ja jsem nenašel nic co by mne vyhovovalo a laboroval jsem z různýma průměrama drátu a neako jsem to odladil, jde o to že slabé brko nestíhá vracet závěr zpátky a navíc pak dostává závěr věci pecky od dorazu na předních vodicích lištách a tady pomůže staré dobré kurvítko :-D je nutný tam dat doraz já ho kupuju od WE v základu to bývá na závěrech a jeho jediný účel je nechat se skurvyt ale ušetřím rám a závěr.
Moje doporučení je Minimálně ocelová vnější hlaveň a hopkomora.
Tady se dostáváme do k samotnému chodu závěru který je poněkud zvláštní a mnohými nepochopeny jako celek, oč tu jde??
Takže při jízdě závěru do zádu se vnější hlaveň malinko odsune a pak sklouzne malinko dolů cely tenhle mechanizmus je ukryt dolu na spoji hopkomory a vnější hlavňe kde je takový čep a tam je cely problém, to místo je namáháno příliš moc a nefunguje jak má jediný kteří to mají vyřešený jsou GUNS MODIFY ti tam mají odfrézovaný takový trojúhelník z přesně nakloněnou ploškou pro lehčí chod a funguje to parádně. A navíc dělají tu komoru jako jedni z mála z oceli.
Jinak máte v celku problém pač hliníková komora a ocelová hlaveň je krátkodobý řešeni a zinkalové hlavně moc rádi praskají a vy až poskladáte zakázkovy glock na dural. závěru tak ten pak lítá mnohem rychleji než základ WE a ta hlaveň rupne ani nevíte jak.
Tady ještě zmíním že OCELOVÝ závěry od GUARDERu mají jinak dělaný okýnko pro zadní mířidlo takže tam dáte klidně ostrý ale nedáte tam softový bacha na to, a neplést se pač závěr pro MARUI do WE dopasujete no naopak to už není tak snadné.
POSTŘEHY A RADY
pár věci mino, pohony od VOLANTE airsoft se prodávají i z gasroutama tam jsou jiné ale jsou dělaný pro MARUI zásobáky. date je i do WE a APS.
Další věc je že počítejte z úpravami GUARDER musíš upravovat stává se že se nad kladívkem zastavuje závěr je třeba malinko opilovat domeček ze spodu ale cena/kvalita je bezkonkurenční.
Ještě jedná věc, obecné platí že na navýšeni výkonu je třeba vyvinout věci sílu na ventil a ten se pak otevře dřív, to je pravda pouze u věčny dlouhých kvéru od we a plynových odstřelovaček, tam se ro řeší zesílením pružiny a zvednutím váhy kladívka a dost často se s tímto řešením potkávám i u glocku, kde to dělá problémy.
Tady je to vše trochu jinak vy neudíraté kladívkem do úderníku jak u WE ale naopak jak se kladívko otáčí tak posouvá úderník k ventilu a stlačuje ho, když se pozorně podíváte na skladbu tak zjistíte že část kde se kladívko dotýká úderníku je vyosená od osy otáčeni a funguje jak nakloněna rovina a tím pádem není nutný zvedat váhu kladívka ale naopak rychlost otáčení jinak dochází k popraskaní pouzdra spouštáku.
Lidičky na trhu je ohromné množstvý různých dílu a značek a jo jsou i mnohem kvalitně spravované jako GUARDER jenže je to obrovská cena za výkon který nevyužijete ba naopak veščina těch dílu je dimenzovaná na IPSC a tam je to vše zase malinko jinak na softu vám to udělá stejnou práci akorát je to několikanásobně dražší a vyžaduju mnohem věci údržbu
MOJE SESTAVA
Můj G17 je složen z dílu které jsem vam popsal nahoře jedu na MARUI systému SPODEK GUARDER rám gen3, ocelový držák zásobáku, ocelový spouštak APS CO
brko pro ACP601, ocelový pouzdro spouštáku, přední vodící kolejnice, záchyt závěru a pojistka závěru také GUARDER ocel,
Vršek mám GUARDER masívní ocelový závěr, ocel. hlaveň, trn vratné pružiny všechno GUARDER ocel, samotná pružina je z ostrého glocka.
Komoru jak jsem psal GUNS MODIFY ocel je špičková a pohon mam VOLANTE STRATOS BBU GLOCK. Ženu to CO2 z APS zásobáku akorát jsem si to překopal na DHM takže není třeba bombiček. Jedú leto zima hrál jsem s tím při -10 a šlapalo to i když bil líny na zimu pod -15 tam asi šoupnu hliníkový rám.
Ústovka je stabilní 110ms z 0,36 kuličkami používám jenom tuhle váhu a hlaven ML CJ a gumka ML MRhop 75 promile :-D
Šlape mi to bez problému přes 6 let, jediné co tak tam po každém pytli kuli cca 1000ks vyměním pružinu na kladívku vydrží toho teda víc ale ať mám jistotu už mi pár krát praskla jinak bez závad a problému.
Jinak ceny dílu stavby se pohybuji kolem 10 000kč za obič dural u oceli to je přes 14 000kč v základu bez různých blbosti jako tritiový mířidla a tak.
Tak a tet si představ že to skládáš cely z GUNS MODIFY nebo UAC. kde jsou ceny i 3násobný :-D

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron