Re: KSC vz.61

#131
To je hodně dobrý,ale jak to,že je to delší? :?: Nezdá se mi,že by neuměli měřit.To znamená,že to nejde skrze ty jako vývrty?-imitaci vývrtů?Já teda se přiznám,že už jsem to chtěl rušit pro montáž tlumiče,ale neměl jsem srdce to provrtat.Je tam průměr only 7,5mm-jako na vnější průměru hlavně,a ubírat na soustruhu dýlku hlavně,je dost pitomost ne?Ale při nejhorším se samo dá a udělat zahrdlení vhodný pro montáž tlumiče.
Měl jsem teď o víkendu na treningu taky škorpa a moc jsem si liboval.Střílí fantasticky,ať už tam tlumič je nebo ne. Suvereně srovnáš dostřel M4ek,vůbec nevadí nižší výkon a s 0,36g naprosto rovná trajektorie.Taky na Protechu,bylo vedro-32C,takže propylen byl zbytečnej,navíc ve škorpu úplně.Co jsem si všim,tak i WE mělo někdy problém uklepnout ventil na propylenu.Ve střelbě nebyl znát rozdíl v dostřelu ve srovnání Protech -Propylen.Za to ve zhuntování střev ano.Propylen je v takovejhle vedrech docela na nic.
Ještě by šlo to odtočit na soustruhu na dýlku-jako jen průměr na těch 7,5mm,aby se to protáhlo skrze...ale nevim,zda by na to pak šel dobře ten tlumič.Poměř to a když tak bych řek soustružníkovi aby to upravil jak budeš potřebovat.

Re: KSC vz.61

#132
Presne tak. Ta vnitrni ML hlaven je v porovnani s KSC asi o 1,5 mm delsi. Nezajede tudiz do vnejsi hlavne a tim padem na sebe nesednou ty tri diry ve spodku uppru. Zkratit by sla, ale vzhledem k narustu rychlosti na obyc ksc hlavni to zatim necham lezet. Nepouzil jsem ani ten ML stelovak hopu, je teda moc pekne udelanej - ocelovej, ale po instalaci do skorpa s nim neslo hnout.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: KSC vz.61

#133
Aha,tak ale mít navíc 1,5mm není vůbec rozhodující,klidně bych to odtočil na správnou dýlku. Ale tady jde spíše o princip žejo,jak je možný že to daj na krám když je to špatně? Co pak si myslej,že to ubohej čecháček a nebo kdokoli to koupí nepozná?Tak jako člověk tady si poradí,ale co třebas nějakej začátečník začne to tam prát.... :( to není solidní jednání.Kdyby to alespoň napsali ten rozměr abys teda věděl....kurvy to jsou.Zajímavý že konkurenční A+ to změřit správně umí.
Nárůst máš super, to s A+ není,ale myslím že se to bude jen lepšit u A+ až to dokáže dávat 0,3g kule na rovno.Mám pak v plánu tam přes gumu mezi ten kryt pro ramínko a gumku vrazit nějakej prstýnek na simulaci C kroužku jak u ML :lol:
No a že nejde teda ten štelovák by mě sralo,páč to je jak šperk vyrobený.Zase blbej rozměr? Jestli to nevypadá spíše,že jako čecháčkovi poslali komplet šmejd,páč vědí,že my tady si vždycky poradíme na rozdíl od nich.Kdo jinej by to taky rozchodil než češi žejo.

Byl bych asi spokojen jak ty,Ale drahá hopguma teda.No dobrá + ramínko,ale stejnak voblož. Fakt já si nemůžu stěžovat,bral bych teda tou 0,36g rychlost tak 115-120,ovšem vzhledem k dostřelu je to taky fuk.Jediný co mi na škorpu trápí je ta kadence.Když se zapomenu je rohlík prázdnej na 2 zmáčknutí :lol: Pak teda i úchop,někdy nevim jak to vzít,ale to se poddá,zatím to jen nejde automaticky.No a mířidla.Jinak bombastickej kvér. Zatímco se jiní páraj s M4 a podobnejma klonama,tak ty jen plníš plynem a kulema.No a pro zajímavost,vzal jsem si originál sumku-líbila se :D ,ovšem výměna-přebíjení hrozný-zdlouhavý.Tak jsem si udělal na to zlepšovák ala Izrael.To je pohoda na ten první rohlík :D Mám to i na UZI,ale tam je rohlík těžkej jak prase,tady o něm ani nevíš. :D
A teď teda přemejšlím o tom origu futrálu,že bych to jako nosil k tomu.....že já ho blbec tenkrát nevzal když jsem bral tu sumku. :(

Re: KSC vz.61

#134
Pouzdro mám, sedne do něj pěkně, bohužel bez zásobníku. Plus nejhorší je, že vypadá strašně, opravdu strašně s jakoukoliv výstrojí (včetně NVA ženisty, takže jsem ho nechal před akcí doma, pač jsem se skoro poblil) krom ČSLA. K moderně si to nedokážu představit už vůbec a zkusil bych najít něco lepšího, i kdyby třeba v černý barvě (mám pocit, žes tu v minulosti i něco postoval), furt se to dá vzít krylonem apod.
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: KSC vz.61

#135
:lol: Jo máš recht,je to strašný,já jsem se i rozhodoval vzít tu sumku a nebo ne.....tak řek jsem si že k alici to nebude zas až tak kách....bylo :D ,ale jedna sumka se ztratí,fakt že futrál na škorpa je obří. Raději seženu ještě jednu origo sumku na rohlíky to se ztratí.... :lol: teda doufám.Jo nějaký moderní futrály jsou,ale neměl bych pak místo na opasku na další věci-vejde se to do orígo futrálu us na Berettu i s rohlíkem jenže 5 palsů v prdeli.A na stehno to nechci,Škorpíka klidně nesu,nic neváží i když je tam tlumidlo..Jediný co mi vadí když je tam tlumidlo že nejde zacvaknout sklopka do krátka,ale to přežiju.
Po pravdě se mi alice nosí parádně. Líp než molle sračky. Jako malá polní Akorát se toho tam vejde míň.Ale to je relativní,když tam prdnu náprdelník ....... :lol: vyřešeno.

Re: KSC vz.61

#136
Co se týče pouzdra, tak bych osobně volil značku SPM a objednal bych to přímo od nich. Sám jsem tam už několikrát objednával a musím říct, že je mohu jedině doporučit, nic není problém, úprava či změna.
http://www.spm-liberec.com/cs/army/pouz ... 60015.html
http://www.spm-liberec.com/cs/army/pouz ... 6011a.html
Pvt. Tomas Bokor
3d Force Reconnaissance Company 1967 - 1969
53.Pěší Prapor Pěchota Praha
ITRU - International Tactical Response Unit

Re: KSC vz.61

#137
Musim si prohlídnout ten system palsování,je jinej než US trošku.Vypadá, že to lze použít jak na alici, tak molle. Akorát ten maskáč. Víc mi teda zaujali ty sumky na zásobníky než futrál na škorpa. Ještě dokončuju takovej můj Molle-alice system tak se uvidí. Za poslední asi 4 roky jsem měl pokaždý něco jinýho a pořád to není jaksi ono. Ale už jsem hodně blízko svýmu ideálu.Teda doufám.
Viděl jsem taky někde klasickou dohodu,dokonce dvojdohodu,teda je děsná,ale tenkrát zase....jako na nošení zbraně a zásobníků dobrý,ale co další výbavu????Nějak to furt nemůžu skloubit do kupy. :?:
Potřeboval bych jeden system na všechny guny co mám,ale asi se to nedá popatlat. Nejde jen o guny,ale druhy akcí. V podstatě jen o malou polní. V letě malá polní musí stačit i kdybych tam měl spát 2-3 dny. A to musí bejt prostorná,ale lehká a pohyblivá.Chodit furt do auta pro vodu,jídlo,plyn,náboje mě sere. A velkej batoh tahat nechci.To mě sere ještě víc.Třebas při tý akci na Hořalce jsem byl už dost blízko s gearem,jen jsem toho tam měl moc a chyběla sumka nějaká ta univerzální-náprdelník třeba a bylo vyřešeno. A na místo ypsilonů háčka. Náprdelník tam ovšem zase nejde..nebo jde,ale nedostanu se zas k něčemu jinýmu a jde to pomalu dolů a nandat zas jinam.Teď už si myslím že to mám akorát k MP5 a vz.61-škorpu, Na M4 ku používám jinou výstroj-system,ale lze jen přepalsovat sumky na munici.Na Uzi jsem postavil zase úplně jinej system,ale chybí zase ta větší univerzální sumka na spacák a další blbosti. Mám tak doma 4 sestavený systemy a stejnak to ještě není to pravý. 2 vesty se mi tam válej,ty už nosit asi nebudu,možná ještě filcku a pak další chest rig,kterej nevyhovuje,leda že by se nosil batoh,ale taky na to asi dojde až bude zima.No sestavit to bude problém. Vždycky to byl problém s výstrojí co a jak poskládat. Pokukuju pořád po T62,jako že bych to nakonec zase nosil,měl tam ty blbosti co k boji nepotřebuju,odhodil a po střelbě to zas nandal....T62 totiž stojí rovně na zemi-nekotí se,kdežto co nosívám ten spec ops batoh,ten se povalí a nemůžu ho pak najít-není vidět,ostatně jako další batohy systemu molle co mám.Výstroj bude jednou můj hrob. co je mi platý že bych mohl vybavit tak 5 vojáků,ale sám sebe vystrojit nedokážu. :cry: Nejlíp bylo to MLCE a ALICE.Dal jsi to podle manuálu a taky trochu podle sebe a nazdar.Bylo vyřešeno za hodinu.

Re: KSC vz.61

#138
Ten system si řekneš jaký chceš, MOLLE, SPM vazba, ALICE, atd.... Osobně jsem si nechal dělat camelback, který měl původně SPM vazbu, na uchycení přes malou polní, tudíž trojzubce. A nebyl v tom žádný problém. Hlavně maskáč taky není problém, přeci jenom je tam možnost černé, což si myslím je dobrý (takový UNI). Jinak je to zase jenom o domluvě....SPM udělá i PENCOTT když ho budeš chtít.
Pvt. Tomas Bokor
3d Force Reconnaissance Company 1967 - 1969
53.Pěší Prapor Pěchota Praha
ITRU - International Tactical Response Unit

Re: KSC vz.61

#139
Aha,tak uvidíme. Díkas za info.

A včera večer když jsem pádil od morise domů, jsem potkal Lorda,už mu přišla hlaveň s hopkou od A+ a nějaká kravina na závěr,už se těší jak to bude montovat :D Taky si moc libuje co je to za prima kvér. Vypadal hodně natěšeně.A taky na jediný co si stěžoval je vysoká kadence a hnedka prázdnej rohlík. :lol: Jinak samý +. Objednal si právě ten futrál co se to do něj dá strčit i s 20ovým rohlíkem,tak jsem zvědavej až to přijde,jak to bude vypadat.Ale asi to bude taky zabírat 5 palsů na opasku.Myslím že pro něj je to jak dělaný.Záložka pro snipera,mnohem lepší jak pistole a to jakákoliv.Dokonce bych mu nedoporučil ani MP5Káčko,nebo UZI.Tohle je mnnohem výhodnější v jeho případě. Moc dobrá volba.Jen ta kadence,jen ta kadence.....

Re: KSC vz.61

#140
Včera na Kořalce se mi to moc líbilo,jednak Gordy teda to bylo super s tou výstrojí-podpažák na škorpa jsem už našel tady:
http://exit.srovnanicen.cz/produkt/2219 ... =5&o=1&a=1

maj sice i za 99kč,ale tohle koupim tady v Pha,tak bez pošty to vyjde levnějc a nebo srovnatelně a ještě si budu moct vybrat osobně který.... :lol:

A bylo moc fajn,že se objevil další škorp.Ten futrál na tlumič mi teda leží v žaludku,to je parádní kousek.
Ale co jsem se všim,tak sice jsem se škorpem důstojným soupeřem mnohem delších zbraní,ale jen na přímej střet nebo tu ochranu,obranu. To s kochem je úplně jiná palba.Je mi úplně fuk jestli s kochem překřížím celej prostor kde někdo pádil do rokle a já ho ostřeloval suvereně na víc jak 100m a že mu kule prášily za patama, se škorpem tohle možný není,tam je to těch 80-90m a konec,žádný krytí kolegy napříč celým bojovým prostorem. Nějakej kus dostřelu tam prostě chybí a pro mě dost citelně.Ne že bych se škorpem neměl nějakej kill,ale musel jsem se hodně krotit,páč na delší zbraně to fakt není. Nicméně pohyb nádhera a pocit při zásahu taky. Je to super gun.Na to že to má hlavínku jako Glock je to neuvěřitelnej výkon co to podává a to Gordy ještě nedával ten tlumič. A vůbec nebyl špatnej v bojích. Co je hodně velká slabina, tak ten počet nábojů v rohlíku.To je akorát tak na to zastřelení se na cíl a pak to dojde.To by mě čert vzal.Ale moc jsem ocenil ten izraelskej system na přebití-neztracení zásobníku.Kolikrát to byl takovej fofr,že jsem si za celou dobu nevšim,že mi na parašňůře visí ten první rohlík.Ale vůbec to nevadilo.Moc prima den to včera byl.Jen ty Tomovi ztracený klíče mi mrzej. A jak jsme pak s Balooem hledali všude po autě ještě v tom dešti,tak jsem zase já nechal kufr s kochem a berettou u Balooa.Málem jsem měl infarkt když jsem doma sáhnul po kufru a kufr nikde. :D

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron