Re: KSC vz.61

#91
Včera jsem si rozložil ty věcičky co mi nechal Vietnamarine na škorpa....jako nechtělo se mi,práce jak na kostele a taky abych tam něco nepoondil....no ale když je to doma.... :lol: Tak závěr-nosič závěru je nějaká ocel,těžký jak prase,ale krásně zpracovaný,sedlo to jak prdel na hrnec.Ta mosazná-bronzová blbost co drží hlavu pístku,tak tu jsem tam ani nedal,páč jen zvýší váhu celýho závěru,ale pasuje to tam bez problémů.Hotovej jsem byl z toho zvýšenýho hmatníku.Taková kravina,ale jak se ukázalo později,velice příjemný.Nacpal jsem to dovnitř,ale bez hlavně to bych dělal až do rána a měl za to,že půjde kadence do prdele,ale ani omylem díky těm trubičkám na recoil.Zas taková blbost a maká to. :lol: Tedy dal bych tam raději buffershock k tomu a trubičky zkrátil,ale to už je asi mlsání. :lol: Dal jsem 3 rány semi a okamžitě jsem měl mnohačetnej orgasmus :lol: kopalo to jak divý. Dal jsem dávku a orgasmy šly rychle za sebou v těsných sledech. :lol: To byly šlehy a ten randál!!!No ale pak ve mě hrklo "do prdele vždyť je ta kastle plastová!!!" za mě vylítlo.No nic to neudělalo když jsem to prohlíd,doraz brk je z nějakýho kovu a dorazovej nos taky a ještě má ten konec z ocele jak na něj dosedá závěr..."ale nějak se to hejbe" si vrčím....tak jsem přišel na to,že i když ten zpomalovač kadence co je u originálu tady má taky nějakou funkci.Já to měl dorvaný až na doraz,páč jsem za ty očka měl provlečenou parašňůru pro nošení,držení,přehoz přes rameno atpod.Sundal jsem to a točím s tím štelovadlem......tak nepoznal jsem uchem jestli to ubírá nebo přidává kadenci,řek bych stejný-blbec mě nenapadlo dát to na měřák hradla :roll: ale měnilo se to u zpětnýho rázu!! A orgasmy se opakovaly. :lol: Když to povolím,jde to jako do ruky ten ráz a zbraň se tak typyicky škube jak při orígo střelbě.To prostě nemá chybu.A k tomu ještě ten zvýšenej hmatník-stačí jak u 58ičky prostě jen zatáhnout za jeden a je to natažený.Neuvěřitelně rychle se to dá obtáhnout než za ty 2 originál.Tak udělat se to dá i s těma co tam jsou,ale tohle je mnohem rychlejší a pohotovější.Moc vtipný.Přebíjení je jistější ne jen rychlejší.Moc nerad jsem to pak vyndal.Dělal jsem opatrně abych ti to chlape nepoškodil a nepoškrábal,ale je na tom vidět že to běhalo,závěr je drobet šoupnutej,to prostě poznáš.Jinak je to super,žádnej škrábanec nebo odřenina.A ten pocit je k nezplacení.Jediný blbý je,že ten závěr je pak tak těžkej,že to žere plyn.Na zimu bych to neodporučoval,ale ten pocit je snad lepší než ze zvonivýho záškubu inokatsu. :D Spát jsem šel až pozdě po půlnoci a určitě jsem sebou ještě v noci házel. :lol: Pro efekt a pocit je tenhle upgrade super.Nic to nepřidá na měřáku,ale akci si užiješ i kdybys nikoho netrefil.Ten nos na to štelovadlo má jako průhyb a tak to jde přes tu tyčku a pero přímo do dlaně a nebo teda jen dozadu když utáhneš-alespoň mě to tak připadá. :lol: Fakticky museli mít pro konstrukci ten originál škorp od Rybáře před sebou.Moc pěknš to udělali.Pak záleží jak si to štelneš co je pro tebe nejlepší.Mám tam ještě většíé binec než ve středu.Přes víkend už musím něco uklidit abych se tam hnul a když zbyde čas,ozkouším tu hlaveň.Na to chci fakt klid,vždycky se mi potí prdel když to dělám,ale tahle guma se zdá tvrdší než je originál.No třeba kecám,uvidíme. :D Tak moc dík za pěknej večer.Sice jsem se moc nevyspal,ale stálo to za to. Takovejhle orgasmus se ženskou nezažiješ. :D

Ještě taková blbost...držák per na konci co je u recoilu,je z plastu,tak tam bych docela starost měl,jestli to nepraskne při těch prdách po upgradu,to by možná chtělo taky kovový-nebo provrtat a dát jen jako závlačku-čípek...nemá se to kam hnout,je tam žlábek-důlek,tak by to nemělo vyskočit.To je jedna ze slabin co tam je,aspoň podle mýho+ty plasty.Vono mě ještě něco napadne,zatím jsem stále v rauši,musím se na to kouknout taky kritickejma očima.

KSC vz.61

#92
Bezva, jsem rad, ze se libilo, a ze to vypada, ze to k lepsimu prozitku pomuze. Poskrabani neva, to je jasny ze se stane pri pouzivani.

Jinak ten hmatnik si klidne nech, ja ho objednal tenkrat v euforii, aniz by me napadlo si zjistit jestli v 60.letech uz byl...samo, ze nebyl, takze by se mi jen zbytecne valel doma.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: KSC vz.61

#93
:D co líbilo,nádhera.Jako mít to jen na zeď a semo támo si v létě picnout na terč,tak to tam prostě musím mít. :lol: Fakt máš pocit,že je ta zbraň živá jak to škube.Řek bych přímo originál škubající škorp.Von orígo nijak moc nekope,ale víš že to střílí,trefíš s tím co chceš,a tohle je úplně na chlup stejný jak z originálu.Jen ten výstřel není i když hluk už to dělá,nebo ty jako střílející ten pocit máš,že to je hlučný.Takže když je na tom ten tlumič,je to přesně ono. :lol: Ohledně toho hmatníku...no líbil by se mi chlape,ale zvaž to,je to super už jen proto,že se to dá použít jak pro leváka tak praváka.Navíc jen fakt cukneš rukou i v rukavici dozadu a je to obtažený,Normálně to obtahuju jak když stahuju předkožku :lol: Další dobrá věc, že si všimne i laik,nebo člověk co z toho nestřílí že tam nemá dávat prstíky.Zatím každej co jsem mu to půjčil na střelbu přes ty prsty těma hmatníkama dostal :lol: a to i když jsem jim to řek že to držej blbě.Držet správně se to má asi na 3 způsoby.Levou-když jsi pravák za zásobník a palec provlečenej skrze lučík,ale to mnohdy nejde když máš tlustý prsty nebo jsi v rukavicích.Pak only za ten rohlík,to je pohoda a pak ukazovaček levý ruky provlečenej skrze sklopku-když je zaklopená samo.Von je na to i manuál ještě někde k mání.No a rozdíl síly na obtažení když je to bez upgradu nebo s ním je sakra velkej. Faktem je,že to v 60letech nebylo.Ono asi jde vyndat i ten jeden na druhý straně a prdnout tam na tu nabíjecí ruku nějakej váleček...jo jako to udělat doma nějakej vehement,ale tohle vypadá jak tovární.No a taky ten hmatník-oba jsou zároveň dorazem závěru nazpět směrem na hlaveň,bez toho to hlasitě plácne do čela zbraně a když by tam byl jen jeden,šlo by to jako bokem....nadále budu blbnout s tím zpomalovačem kadence.Asi vyndám to originální brko a splaším měkčí a vyzkouším.On by měl pak závěr doject jako dál,naráží do toho ocelovýho válečku-ten je tam nacpanej do toho nosu na rybinách a je fakt ocelovej nemůže se mu nic stát,sklápí tak celej nos dolů a tím tlačí na brko s tou tyčkou a předává energii do pažbičky.Neuvěřitelně vtipný a jednoduchý.To vlastně dělá celej system nejzajimavějším. Onehdá v dávných dobách sociálismu jsem se potýkal s podobnou záležitostí s dynamickým závěrem,páč kadence byla tak šílená,že to nestačilo podávat náboje,zesilovat pera do nekonečna nešlo,pak už byly deformace čehokoliv,prostě makalo to špatně,polouzamčenej nebo uzamčenej závěr jsem si netrouf stavět,neuzamčenej je nejednodušší...ale takováhle blbina mě nenapadla.Stačilo kouknout na škorpa....kurva to se promrhalo zbytečně času a materiálu.Hlavně že je to za náma tahle doba temna. Zajimavější konstrukci jsem fakt ještě nedělal.Jo vono všude je to stejný tak nějak-závěr,tryska,brka,recoil,gasrout,spušťáky,záchyty,atd. co pochopíš jak a proč makaj,ale tohle co tam je u škorpa ten zpomalovač,to je bonus kterej jinde nenajdeš. Pamatuju jak jsem zíral na kocha apache, že tam má jako ty válečky na polouzamčenej závěr,ale to je jen taková náhražka,atrapa,tohle na škorpu je funkční!!Naprosto dokonalý.Co se tejče věrnosti, propracovanosti a vzhledu nemá ten škorpion konkurenci.Jsem moc pyšnej že je to česká zbraň.Jen ať šikmovoký zíraj jak jsme tady dobrý.

Re: KSC vz.61

#94
Jsem vzal dneska škorpa ven, abych věděl jak střílí s touhle originál hlavní když už mám omotáno takl jak jsem si představoval,než to vyzkouším na A+.Tak dobrý, je kapánek lepší než Glocky jako na dálku a o dost přesnější,tedy jen než WE glocky.KSC glock je srovnatelnej v přesnosti.Plnil jsem protechem a kule 0,3g. S protechem jsem spokojenější,páč propylen to sice uklepne,ale nedá to celej rohlík na jeden zátah 4kule tam zbydou,nebo mě tam zbyly 4kule.A poslední 2 už taky stály za prd. A hlavně není na hradlu vidět žádnej nárůst rychlosti,to mě docela překvapilo.Přece jen ten protech je fajnovej na KSCéčka. Moc mi mrzí že není vidět na ty mířidla a nebo že tam není kolimec,bezvadně se to obsluhuje,střelba je perfektní,myslel jsem si že z toho udělám svoji primárku. Na 20m jsem trefil kelímek od kafe z automatu,ale trvalo mi asi 2 minuty než jsem to našel na mířidlech :cry: to je taková škoda že to nejni pohotovější-stačilo by vidět na mířidla,tedy bylo to s vyklopenou sklopkou.Z ruky jsem to nedal ani omylem.Vůbec do ničeho se mi teda nechce,ale už jsem trochu poklidil,tak snad dostanu chuť to prohodit. Ještě se stavím u Jiříčka na pokec a rozsvítím mu tam.

Re: KSC vz.61

#95
Večer v sobotu pokukuju po škorpu a hlavni....no nakonec mi to nedalo a dal jsem se do toho.Měl jsem se na to vysrat,páč dvakrát jsem si při vyndavání segrovky vrazil šroubovák do prstu a jednou tak,že jsem dost krvácel a ještě dneska je to na nic s tím hejbat. Hlavně že jsem na to upozorňoval :lol: No nacpal jsem to tam,páč za vlast se občas krvácet musí :lol: Tak padne to tam jako nic.Hlaveň je krásna,ale originál si s ní nezadá,je taky moc pěkně provedená.Ovšem,zatímco KSC má zahrdlení-takovej ten trychtýřek,tak A+ ho nemá.Je rovná až do konce. Dýlky jsou shodný 100mm-ten výkus na hopgumu neberu v potaz.Hopgumy se lišej hodně.KSC je jakoby už s M nebo W jak chcete,ale mě to spíše připomíná BACKS.Ne jako úplnej,páč hrbolky jsou víc nahoře než na stranách.A je neuvěřitelně měkká.A+ je o dost tvrdší-dejme tomu že KSC je něco jako 60stupňů,tak A+ bych šacoval na 70-75. Až o tolik se to zdá.Je mnohem pevnější pak pro stisk trysky a opravdu tryska odpojuje hodně pozdě,zhruba o 2/3 dál než KSC.Což mě velice potěšilo,zvlášť když jsem tam nemohl namotat teflonku,páč krycí plech tam sotva natáhnu tak jak to je.Plech tam imituje tu teflonku dostatečně,nemůže-nemělo by tam docházet k profuku ani u originálu,i když u KSC tam omot udělat lze.Navíc hopguma A+ je ten starší typ s ploškou nahoře,něco jak jsou hopgumy pro VSR od A+ ty starší-"ty střílej v glockách sakra daleko" si brumlám....Všechno šlo jak po másle a za chvilku už byl nastartovanej měřák-dokonce jsem ho rozebral a vyčistil od střepin z kulí a nabil baterku....no a teď mě asi nebudeš mít rád Vietnamarine :cry: Střílím, střílím a nevěřícně zírám na číslíčka! Točím i z hopem,ale furt je to stejný.Vystřílel jsem snad 10zásobníků,ale display byl neúprosnej.A+ hlaveň dává v průměru o 2-4m/sec míň než KSC hlaveň!!!Docela mě to zdrtilo.Nalil jsem si panáka a smutně koukal na škorpa.To bych nečekal ani v nejdivočejším snu.Ještě jsem vzal propylen a zkusil to...dal jsem 4 zásobníky a pořád o ty 2-4m/sec méň než originál KSC. :cry:A samo ani propylen nepřidal nic víc než protechplyn,jak jsem taky čekal. No uklidil jsem to a přemejšlel....nechal jsem to zatím tak,páč co si budem povídat 2-4 metry za sekundu zas nejsou nic závratnýho,ale za tu cenu za hlaveň s hopkou mít menší fofr??? co tím A+ chtěj dokázat?Zrovna jim jsem věřil jak nikomu.... :cry: Jediný možný mi napadlo,že je to k vůli tomu tlumiči,páč tam je taky zahrdlení jak jsem tam o pár příspěvků vejš zmiňoval ten obtok plynu když se ty trychtýřky napojej na sebe...tady u A+ hlavně a napojení tlumiče by pak obtoku nemělo dojít.No a je nezbytně potřeba to vzít ven a vyzkoušet na dálky v terénu.Těch pár metrů namíň ještě neznamená že to bude střílet špatně,nebo nepřesně.Tak ještě prověřím tohle.Jsem fakt dost zdrcenej z toho,Nečekal jsem to,čekal jsem to spíše naopak.Jako že to přidá přesně tolik,kolik to teď ubírá,jako žádnej zázrak při tý dýlce žejo,to je jasná,ale aspoň něco navíc jsem teda očekával.Polní zkoušky ještě napíšu až je provedu.Teď jdu truchlit dál.

Co mě ale ještě napadlo,dát hopgumu KSC a hlaveň A+.To by mohlo klapnout.Díky těm rychlostem je měkčí guma lepší. :? nebo měla by bejt.

Jo a málem bych zapomněl,ten nos na dorazu pístu-trysky je sice ocel-železo,ale na tý rybině,není ocelovej váleček,ale gumovej.Z hodně tvrdý gumy.Zmátla mě ta barva-fakt jak ocel.Tak pro doplnění.

Re: KSC vz.61

#96
No tak polní test moc nedopadl taky.Teda jednotlivejma-jako semi to střílí docela slušně.Spíš daleko než slušně.Jenom že hop je na 0 a hopuje to skorem tak,jak když jsem blbě-moc omotal na KSC.-Ještě že jsem neomotával teflonkou.Tak při odhadu vzdálenosti je to na semi použitelný páč se dá další ranou opravit...ovšem o přesnosti se moc mluvit nedá. KSC střílí jednu za druhou buď teda do nebes a nebo rovně ale všechny stejně.V dávce je to asi takový,jako bych ty kule hodil rukou. :cry: Dělá si to co chce. A to jsem i vyklopil sklopku pro pevnější úchop...moc mrzutý.Střízlivě si ale myslím,že hlavní to nebude.Je to nejspíš tou hopgumou. Dálky tam jsou ale není to moc použitelný,tak nějak mi to připomíná střelbu z UZI tou přesností.Prosil bych o konzultaci.V plánu mám ještě dát do hlavně A+ hopgumu KSC a to by snad hodně pomohlo.Jenže to znamená to přehazovat minimálně 2krát, :? a nebo 3-4krát páč co kdyby hopguma A+ byla funkční dobře na hlavni KSC? :? Co říkáte mistři puškaři. To není otázka jen na Vietnamarina,ale i na další zkušené puškaře.A že jich tu je jak máku ne? Nic moc jinýho konstruktivního mě nenapadá,ale jsem na tom špatně psychicky z toho neúspěchu a potřebuju to vydejchat.Pak mi to zase začne pálit víc. :D Konzultací je tu sakra poskrovnu. Je to úplně poprvé co se mi stalo,že hlaveň s menším-přesnějším vývrtem má míň fps než originál.

Re: KSC vz.61

#97
Jestli je rozdíl v tvrdosti tak razantní, tak bych řekl, že v tom bude ten zádrhel. Díky tý relativně nízký úsťovce bude měkčí určitě lepší.

Leda na tý tvrdý zkusit lehčí kule, ale to je pak k bojovýmu použití k prdu. Tak aspoň, že jsme ty díly nekoupili oba, takhle se dá aspoň nějak poučit.
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: KSC vz.61

#98
:cry: To je docela drahý poučení ale. :evil: a odsral jsi to ty. Já bych souhlasil,to mě nenapadlo dát tam lehčí kule...ale díky tomu nahopování při nulovým hopu to asi nebude moc objektivní. Jako dal bych klidně těžší,páč podle dráhy střely tě to k tomu úplně vybízí. Střílí to fakt daleko takže žádnej problém,ale ano vyzkouším ještě váhy to je dobrá připomínka.Jen ty těžší se mi nechtělo dávat při tak malý úsťovce.... Mám tam i 0,33g a prubnu 0,36g jestli se to nečapne a pak tedy 0,28g a taky 0,25g.Ty mám i tady,takže se to protáhne kousek,testovat budu moct jen tenhle tejden,pak už se mi zase polovička vrací z lázní a budu muset bejt za hodnýho. :cry: Ale nic moc si od toho neslibuju,když tam jdou špatně 0,3g od GG... a to jsem ze zoufalství dával i 0,3g od GD-tak to je svinstvo,a testnul jsem na tom taky 0,3g od Maruzenu a 0,3g od KSC.... :cry: a pořád špatný. Oni maruzen jsou takový jako hrubší,že líp zabírá hop když je málo naštelovanej-vyšší úsťovka a třeba zas GD jestli se to projeví-neprojeví na přesnosti díky tomu mnohranu co tam je na nich...a KSC,páč to je poměrně dobrý střelivo,nikdy s tím nebyl problém...no a pořád stejný.Ach jo.Ale dobrý, je to zas další zkušenost i když draze zaplacená.Ještě jsem zvědavej na ten tlumič,ale ten než dodělám to bude na dýl ještě víc.Dělám ho jak je od Angry tuším-jako tu vnitřní hlaveň-se zahrdlením vzadu.Jestli bude makat na KSC tak by to bylo super.

Re: KSC vz.61

#99
:D Tak jsem z toho ještě víc v prdeli než včera. :lol: Začal jsem 0,28g GG.A jedna každá rána jak druhá.Úplně rovně všecko mizelo v dáli.Srovnatelně s KSC glockem,jen dál o kousek. :lol: Napral jsem tam 0,36g Straight-jsou bílý, tak aby byly vidět hnedka po ránu. A ještě lepší, úplně přesně kam chceš to jde a není znát rozdíl,že by šly nějak míň než 0,28g :o Dal jsem 0,25g KSC a tam už to nebylo ono,jednak to šlo do nebes a dost nestabilní při letu. Že teda prubnu dávku.0,28g nic moc v dávce,ale o hodně lepší než včera. 0,25g propadák,to nemá smysl když hop už nejde víc dolů.Vzal jsem i 0,25g Sekito svítící,jestli třebas tohle pomůže,ale taky je to málo ta váha -v podstatě stejný co KSC. Ale 0,36g šly parádně i v dávce.Moc dobrý.Zase jsem si nevzal 0,3g jestli se to teda neumoudřilo a nesedlo si to nějak. :? Páč střílí to fakt super.Ještě tedy odzkouším 0,3g a 0,33g,možná by byly vhodný i 0,32g ale ty jsem někam zasel... :cry: teda proměna jak hrom.A guma nebyla zasraná od oleje nebo vazeliny,maximálně od krve z prstu co jsem to patlal a to vliv nemá. :lol:A vůbec jsem po včerejšku nečistil. Hlaveň se zdá super,jen je potřeba na to najít střelivo.Za mě teda jsem spokojenej i když to třebas dává o těch 2-4m/sec míň. Osobně se mi moc váha 0,36g moc nezdála,že je jako už dost těžká na takovýho prcka,a hele von to žere bez problémů. Vzal jsem ji jako extrém,že by to bylo jako ještě víc znát....teda pecka. Škorp je zpátky jak zhruba by měl bejt. :D Radostička.

Ale to mi teda řekněte,že to včera dělalo co chtělo a ne a ne to dostat na rovnou trajektorii :? to mi nejde na palici.

KSC vz.61

#100
Jediny co me napada, ze si tam neco potrebovalo lip sednout, pripadne gumka trochu zajet.

Mam pocit, ze uz se mi neco podobnyho stalo u jedny z pistoli a jedny z pusek. Dokonce mozna i s A+ gumou.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron