Re: KSC vz.61

#81
Včera jsem vyrazil zase do Liberce... :D V batohu škorpa,plyn protech,svačinu a hnedka po nezbytných blbostech kolem práce razím na oblíbený místečko na Ještěd. V Praze bylo 12C po cestě to padlo na 11C,v Liberci 10C a jak tak stoupám na místo teploměr padal až k 8,7C :? Teploměr-jako ruční-pokojovej,jsem přibalil taky, abych mohl sledovat teploty....Na parkovišti bylo plno, viděl jsem 3 sjezdovky a všichni jezdili na tom hnusným mokrým sněhu jak o závod,no lidí jak nasráno.Tak to mažu z batohem na druhou stranu do lesa....ještě na mě nějakej trouba volá že " Ještěd je na druhou stranu" "seru na Ještěd,jdu se cournout do lesa" odpovídám...pán nechápavě vrtí hlavou jak to že nejdu tam kam správně bych měl....seru na to a upaluju z dohledu.Po chvíli jsem sundal batoh vyndal škorpa a svačinu. Testoval jsem ponos zbraně v pouzdře na stehně-dobrý ani o něm nevím,na opasku,ještě lepší a pak ponos se šňůrou přes rameno....vše ok. Na teploměru se ustálilo 5C a tak jsem si říkal,že ze střelby nic moc nebude..... :? škorpík už dostatečně promrznul tu hodinku courání po lese a tak jako že to prubnu...takticky jsem si zapomněl rezervní náboje a tak jsem měl jen plnej palebnej průměr v zásobníkách... :D Střelivo 0,3g GGPřeřadil jsem na jednotlivý natáh a začlo to.Vybral jsem prima mýtinu,i když bylo zataženo tak tady vidět bylo dobře.Namířím na strom jako na cíl co jsem vybral a prásk.Tak úplně bez problémů,tak druhou a to samý.No až tak dobrý to nebylo,páč je to moc nahopovaný i v 0 poloze,ale do stran nejde nic.Kam namířím tam, to jde a sakra dálky o kus lepší než glocky.O slušnej kus.Blbý je to míření,paradoxně je lepší střílet z ruky jako se sklopenou sklopkou jako z pistole.Je tam vidět na miřidla,při vyklopený sklopce na to prostě nevidím.Ale v dávce to pak člověk zvládá bez problému.Moc mě škorpík překvapil,střílí sice nahoru-ale to je tím jak jsem upravil ten hopajz,to se spraví,ovšem super daleko v takovýmhle počasí.Zbyl mi jeden rohlík,páč jsem šetřil a tak jsem se vydal nazpátek k parkovišti.Před parkovištěm jsem si řek,že to dostřílím,páč jsem tam uviděl nějakou bednu.-asi starej mrazák,nebo nevim co to bylo,z boku tomu chyběl plech a koukala taková jako pěnová hmota...molitan to nebyl a polyester taky ne...něco jako je ta stavební pěnovka když se usazujou okna.Tak jsem tam pustil dávku asi 5kulí v dávce.....čumim jak puk,kule prošly dovnitř :lol: tak dám ještě jednotlivý a taky všechno uvnitř.... :? No sbalil jsem zbraň a jdu si vyrejpnout koule z tý bedny-jako střelivo jo. :lol: No vrazim tam nůž kolem tý díry a nic projel jsem až na druhou stranu,ale tam byl plech a kule nikde.Tak jsem projel všechny díry a kule fakt nikde :lol: Ta izolace byla tlustá odhadem 3cm a pak musely narazit na plech spadnout někam dolů.No to bych bejval nečekal takovou průraznost v tom pačasí.Tedy bylo to asi na 10metrů,ale stejně.Nechtěl bych to nakoupit na holou kůži.Spokojeně jsem škorpíka uložil do batohu a tradá domů.

Re: KSC vz.61

#83
:D No byl jsem nadšenej jak to ten prcek pěkně dává,velká škoda že na ty mířidla při vyklopený sklopce není vidět,páč přesnej je sakra hodně i s tou kratičkou hlavní a dálky panečku,kdo by to byl řek.To až bude ten tlumič,to bude teprve zabiják.A moc fajn se to nosí,jako bych měl foťák a ne zbraň :lol: Tedy když mám tu šňůru jako přes rameno,tak se to sice mrcasí když klopýtáš přes nerovnosti,ale tak nějak to jde a dá se to strčit i za výstroj tak jsi v poho.Trošku jsem si připadal divně po lese s takovým prckem,ale nesmí to mást,je hodnej přestřelky i v lese.Navíc není slyšet jak práská ani v dávce.Jen je potřeba to držení správně mít.To je ale o zvyku.Vždycky si vzpomenu jak se říkalo o těch ustřelenejch prstíkách :D Výměna zásobníků v poho,prostě nebyl žádnej problém,jen je tam prostě málo v tom rohlíku.Je to hned venku :lol: Ale užil jsem si to bezvadně. :D Jsem moc rád že toho prcka mám,je skvělej. V batohu ta váha nějaká byla,ale když to dáš na výstroj,tak o tom nevíš.Mrzí mi že jsem zapoměl rezervní náboje,mohl jsem vyzkoušet kolik dá na jedno naplnění v takovýmhle počasí,ale tak zase příště.V pondělí bych měl ject do Varů,tam mám taky takový místečko a škorpík pojede se mnou :lol: Jen jestli budu moct po tý neděli pistolový chodit. :D

Re: KSC vz.61

#84
Jsem v pátek na večer ještě zapadnul k morisovi na přání Lukýna že by si jako ze škorpa picnul....Tak sundal jsem nejdřív to obalení aby to tolik nehopovalo a do kupy už mi to šlo mnohem rychlejc...Vzal jsem 2 rohlíky,plyn protech a šup tam.Tak nedošlo jen na 2 rohlíky jako vždycky žejo,střílelo se dost :lol: jednak kadence je děsně rychlá a 20nábojů v tu ránu fuč,ale nabili jsme tam ten plyn co maj uvnitř-ultraair? nebo nevim nějakej green gas co nefachčí v chladu a páč se jak škorp tak rohlíky vohřály,ještě jsem to prohnal chronem...Zatímco na protechu to šlo lehce přes 90m/sec,hned po příchodu ještě zbraň i rohlíky poměrně studený a měřili jsme zas 2 sadu z rohlíku,tak na tom druhým plynu jsem naměřil až 107,8 v maximu.Jinak104,6,105,7 a takhle okolo pořád,jediný blbý,že nevim co tam bylo za náboje jako jaká váha,páč jsem to pak bral tam od morise ze sklenice míchanice. :cry: No neva změřím pak doma na 0,3g poctivě.Každopádně mi to přijde dost slušný na hlavínku jak od Glocka.Dneska jsem si hrál se spoušťákem...tak je tam sice na kladivo pružina-vinutá pružina což je moc fajn a jde bez problémů podložit nebo vyměnit za tvrdší,kladivo ale samo o sobě nebuší do ventilu zásobníku jak jinde,vylejzá tam taky knocker jak třebas u UZI nebo i pistolí,ale spíš se to podobá tý uzině.Tam se ještě něco dělat dá,ovšem základ bude v trysce,tam je potřeba pružinu na ventilu vyměnit za tvrdší a tu teda nemám.Po něčem se poohlídnu,ale až přijde tlumič a bude tam 130m/sec nebo tak okolo,vybodnu se na to.Páč už takhle to střílí na60- 70m jak nic.S tlumičem by se mělo dát dosáhnout až k 80,možná víc.Tedy jen 0,3g,ale furt na takovýho prcka dost dobrý.Potěšilo mě to. :D

Re: KSC vz.61

#85
Přes víkend jsem čistil všechny zbraně a došlo taky na škorpíka.Nedalo mi to a zas jsem se pohrabal v tom hopu....tak povedlo se, už se tryska přidrží a je to i omotaný,bez omotání není tryska přidržená :? no a povedlo se mi zkrátit čas na ty výměny o víc než polovinu.Inu když už člověk ví jak na to..... 8-) Tak ještě vyzkoušet zda to zase nejde moc nahoru jak před Libercem.Testnul jsem pak doma fofr-koupil jsem pračku tak nebyly kecy že dělám randál :lol: a fakt to dává lehce přes kilo. Taky 107 jsem naměřil na 0,3g. :D ale jen jednou,jinak do 103-104.Můj měřák prostě ukazuje míň než ten u morise.Možná že se tam zatoulala kule lehčí váhy.....No a nezbývá než se těšit na tlumič. :lol:

Re: KSC vz.61

#86
http://www.alfatactical.cz/foto/1431954843-1-at.jpg

Tady jsem našel takovou montáž..teda vypadá to s tím blbě,ale šel by tam pak super jakejkoli tlumič a další blbosti jako třeba kolimoš,páč pak to míření s kolimcem by byla hračka,ovšem fakt to už moc škorpa nepřipomíná-resp.-je to hnusný.A taky cena. :cry:
Pro zajímavost.Existoval na to taky experimentální zásobník na 25nábojů :shock: tak by se ten co je na 40 v softu dal okecat :lol: ,kus prej za 3500kč-jako ten originál a prodal se. :D A taky teleskopická pažba na to byla-tu jsem neviděl,dřevěnou jo :cry: Dokonce se to dá vybavit nějakejma dalšíma kolimošema s montáží kolem hlavně???,ale co pak se sklopicí??? :? No asi to nějak jde s nějakým miniaturním.Začínám pracovat na svým tlumiči kde půjde i se sklopenou sklopkou tlumič mít a nosit.To jsem moc zvědavej jak to sflákám. :D

#87
Asi si od tebe nekdy necham ukazat jak se do nej dostat at aspon tu hlaven s hopgumou vymenim, kdyz uz jsem to vsechno koupil.

Odesláno z mého SM-T555 pomocí Tapatalk

Re: KSC vz.61

#89
Jsem to včera rozkreslil,rozměřil a dal na papír pro výrobu a sice dobrý,akorát jedna věc mi tam vrtá hlavou....v originál hlavni je na konci takový divný zahrdlení a stěny pak vyjdou na 0,2mm :cry: a na hlavni v tlumiči je zahrdlení přesně to samý-čímž vznikne jakoby taková výduť...tak mám obamu,že dojde k částečným obtečení,profuku a tím i k poklesu tlaku-nižší expanzi..... :cry: tedy doufám,že když nepřekročím rozměr poloviny ráže na celkovým zahrdlení,tak to vliv mít nebude,akorát při přechodu by mohlo k tomu jevu dojít a tlak by trochu klesnul,snad by se to dalo zkousnout. :? Tak by mi zajímalo,jak vypadá ta hlaveň od A+,jako to zahrdlení,čistě jen dýlka zhrdlení a tloušťka stěny na úplným konci.Na konus zatím kašlu,je tam tak málo materiálu,že je nereálný to vyrobit na dokonalý utěsnění.Při šroubování a odšroubování by se to za čas nejspíš zbortilo ty konce.Je to spíš otázka na Vietnamarina,páč nikdo jinej tu hlaveň nejspíš nemá.Co jsem koukal na ten tlumič,tak ten má zahrdlení jako běžná hlaveń, na konci-tlumič na začátku a dotýká se to jen stěnama-kolmejma stěnama,to je utěsněný ještě hůř než mám v plánu já.Hlaveň ve zbrani by měla být správně o kousek delší a na konci do konusový špičky a otevřená hlaveň konusem ven,ale směrem dovnitř v tlumiči.Pak by to těsnilo super jako mě v MP5.Jenže to nelze vhledem k rozměrům uskutečnit.Rovněž system co jsem použil u UZi nelze aplikovat tady u škorpíka.Jediný,ale poněkud drastický řešení by bylo zvětšit průměr vnější hlavně přímo u škorpa-sundat ty imitace vývrtu,to už by bylo úplně ideální,ale zase to pak vypadá blbě,když se tlumič sundá.Jestli to maj fakt jen na kolmou stěnu hlavní utěsněný,tak teda nic moc.Přesto jim to údajně přidává 30% výkonu.S kulí 0,2g.Což vychází zhruba na 30m/sec U UZI mi to přidá taky 30m/sec,ale na kuli 0,4g U MP5 je to dokonce i víc než 40m/sec,na kuli 0,3g díky tomu konusovýmu zámku.Jako mít jen 20 a nebo 40m/sec navíc je sakra rozdíl.Koukni na to Vietnmarine a dneska mi to na srazu vysvětlíš jak to na tom A+ teda je.Vrtá mi to furt v hlavě.Ono by to moc nebylo vidět kdybych provrtal tu vnější hlaveň u škorpa,ale není jak to upnout do sklíčidla a vyvrtat to šišatě asi bych to nepřežil.V ruce se to vrtat prostě nedá a taky nebude.Snad výstružníkem,ale to bych byl opocenej až na prdeli.Jako bylo by to nejlepší ten konusovej zámek,ale tak zase 10m/sec víc nebo míň mě zase nevytrhne,hlavně aby to mělo těch 20- 30m/sec aspoň navíc.A tam teda fakt nevim.Spočítat to nelze.Nebo to neumim a nevim jak to spočítat ty ztráty. :cry: Jde taky samo o spotřebu plynu.Může se stát při poklesu tlaku když kule opustí ten přechod-výduť,že ventil už pak uzavře a kule se pak jen vykutálí..... :lol: To bych se posral. :cry:

Mimo jiný jsou tam takový blbý rozměry použitý-7,6mm,12,9mm,21,7mm,29,3mm apd.Prostě běžný vrtáky ani omylem,jen výstružníky nebo soustruh... :D jsou to kurvy že to tak maj.Tak jasně je to ráže 7,65Br.tak proto těch 7,6 apod,ale tak proč to nemaj 7,65mm?Každej kousek navíc by sakra bodnul. :lol: Jasně,proto bays to nemoh doma dělat na koleně. :cry:

Jo a vymyslel jsem si závěs na to.jednoboďák a paráda nošení,ani o tom nevim že to nesu,můžeš pustit a tahat pistoli..moc dobrý.I sklopit a rozklopit sklopku v pohodě to tak jde.Moc jsem si to včera večer užil.Nikdo doma-polovička v lázních,bordel tam mám,paráda. :Dnikdo neremcá....

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron