VFC LAR (FAL) Standart type I

#1
Tak se na něj už objeví předobjednávky, a já jsem jeden z těch blbců co si předobjednal..... :D na BANG BANG shopu kde se objevil jako první, už nejde objednat (vyprodáno) takže lidi po tom asi ryhle šahají. Třeba budu jeden z prvních lidí co ho budou mít v ČR :D Nicméně do budoucna mě bude čekat předělávka na australsou L1A1 SLR, dřevěné pažbění mě udělá kamarád, který si ho sám udělal na svého AEG Fala. tlumič plamene mě snad utočí na soustruhu druhý známý. Nabíjecí páka snad půjde udělat na 3D tisku. A to jsem nezmínil přemípač střelby a mířidla.... Ne že bych do toho musel hrabat, ale do australkých jednotek ve Vietnamu se to bude muset předělat, protože to je jak pěst na oko. Je to verze z ocelovým vnějškem, tak uvidíme jaká bude pak pozdější "levnější" varianta z nějaké slitiny. Vše se uvidí až to někdy v létě bude v prodeji. Proč jsem to objednal už teď? Vzhledem k celkovém zdražování, to v budoucnu levnější určitě nebude, doprava taky ne, naopak vše se určitě ještě zdraží. Takže proto už teď. Doufám že mě nezklame a nebudu to chtít poslat do světa. Výkon mě až tak vadit nebude, hlavně aby kvalita a zpracování byla opravdu dobrá, Tak uvidíme ;)

Re: VFC LAR (FAL) Standart type I

#2
Taky jsem nad nim uvažoval, ale zatim nechám spát. Osobně doufám, že tahle 1.Gen bude stejně dobrá jako jejich G3.

Jinak jsem narazil na info, že tohle je "ekonomická" verze s upprem ze slitiny, což pokud je pravda v reálu stejně nevadí.
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: VFC LAR (FAL) Standart type I

#3
No já jsem právě někde na nějaém čtení narazil na informaci, že ta "ekonomická" verze by měla dorazit později. Tak nevím jak to má být. Jen doufám že ta další veze nebude L1A1 v plné parádě se vším všudy.

Už tak je drahší než G3, a ta má taky pěkně mastnou cenu.

Re: VFC LAR (FAL) Standart type I

#5
Důležité je, aby to nebylo šetřené na kvalitě, má to mít 4 kg, což G3 tolik neváží dle údajů, tak uvidíme. Jen se modlím aby to za ty prachy stálo. Samozřejmě covid může vše zdržet. Více budeme vědět až to někdy (snad ) v létě přjide.

Re: VFC LAR (FAL) Standart type I

#6
Jasny, nastesti kvalita VFC plynovek sla dost nahoru, tak snad bude ok. Chci ho na Rhodesii, ale pockam si na reference... Protoze co pak s deseti zasobnikama


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: VFC LAR (FAL) Standart type I

#8
Tak dneska nadešel ten čas, čas, kdy FAL konečně dorazil domů :D
Vnější hlaveň, a tělo jsou kovové, ale závěr není, to je nějaká slitina.

Pažbení, pažbička a pažba ok, drží pevně, a nehýbese to, žádná vůle.

Ale to předpažbí, tak to teda vcelku odflákli :-) jednak teda má vůli, a taky vrže, dvě půlky k sobě, a na těch krajích když na to člověk přitlačí, tak to promačkává, je to takové, no to předpažbí mě docela zklamalo. Co se týče toho transportního ucha, tak je takové docela volné, má teda vůli.

Zbytek se uvidí časem.

Je k tomu standartníí plnička, ne taková ta trubička jak bývá třeba u WE. A je k tomu takový speciální klíč/ nádstavec, který je snad na všechno. Na nastavení mířidel, odšroubování předpažbí, povolení transportní rukojetí, nastavnení hopu atd....

Bohužel jsem to jenom rozbalil, pomazlil se, a musel se jít věnovat robě. takže jsem si prvního dojmu moc neužil :-) ještě jsem si z toho nestřelil :-)

Zásobník ve zbrani drží, a nemá žádnou vůli.

A místama je celá zbraň taková mastná, i pažbení, taky to mohli utřít od toho oleje :-)
Poslali jste
jiank to vůle nemá, a vypadá to že to je vcelku pěkně slicované, až na to předpažbí teda

Dřevěné pažbení mám slibené u kámoše, co si dělal dřevo na svého AEG fala, , snad mě ho udělá, pak výšlehák, a udělat z toho L1A1. Ale to až někdy v budoucnu.

Zítra tu hodním nějaké fotky, a když mě dovolí čas, tak to konečně otestuju, změřím na chronu. atd.

Re: VFC LAR (FAL) Standart type I

#10
Zatím jsem se k nějakým fotkám nedostal, včera jsem se k falovi dostal až večer, a dneska taky nic neudělám, ale o víkendu na to budu mít konečně čas.¨

Jinak teda má poměrně krátkou hlaveň, myslel jsem si že bude končit někde před výšlehákem, ale není to tak, končí v místě kde je očko na popruh, odhadem + - autobus 300 mm délka, ale to je jenom odhad. Hlaveň je černá, a hladká. Žádný mosaz nebo tak něco. O víkendu nafotím.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

cron